Rybíz

2 položek celkem

Péče o rybíz na podzim

Opravdu správná péče o rybíz v příští sezóně zdvojnásobí výnos bobulí a ochrání je před škůdci a mrazy? Co je třeba pro to udělat?

Černý rybíz

Podzimní péče o černý rybíz je poněkud obtížnější než o červený, protože plody černého rybízu se tvoří na jedno-, dvou-, tříletých výhoncích a pro dosažení bohaté úrody je třeba správně formovat keř.

Keř každoročně vytváří nulové výhonky, které by měly být okamžitě odstraněny, a vytvořené větve by měly být prořezány, sevřít růstový bod a umožnit tím růst bočních větví.


Červený rybíz

Prořezávání a péče o červený rybíz je snazší než o černý. Neplodí na trvalých výhoncích, ale na primárních - nelze je sevřít. Jinak je vše téměř stejné jako u černého rybízu.

Rostliny je vhodné stříhat, když se pohyb šťáv již zastavil, 2 týdny před prvním mrazem.

Správná péče o půdu

Během sezóny černý rybíz vytahuje z půdy obrovské množství draslíku, hořčíku a fosforu, takže na podzim je nutné nejen doplnit ztráty, ale také vytvořit rezervu pro příští rok.

Pro ty, kteří si cení své vlastní zdraví, je vhodné použit huminové kondicionéry půdy z leonarditu pro zvýšení úrodnosti. 

Poznámka:  Přebytek dusíku může zastavit vývoj černého rybízu!

Ohýbání větví a mulčování

  • Odstraňujeme mulčování (pokud nezakryjete keře mulčováním, doporučujeme vám začít s tím)
  • Přidáme huminový kondicionér půdy 
  • Mělce, aby nedošlo k poškození kořenů, uvolňujeme půdu pod křovinami motykou a nasycujeme ji kyslíkem
  • Pokládámé nový mulč
  • Provádíme prořezávání (pokud jsou ve vašem regionu silné zimy, prořezávání se nejlépe provádí na jaře)
  • Postřik rybízu od škůdců a chorob


Pokud dodržíte tato jednoduchá pravidla, pak se rybíz, který bez problémů přezimuje, bude na jaře cítit skvěle a díky tomu získá nádhernou sklizeň!

Natural Humic Acids pro eco_3 kg

Natural Humic Acids pro regenerace 1 kg
Novinka Tip
od 156 Kč / ks
od 128,93 Kč bez DPH

Půdní regenerátor který rychlé zvyšuje chemicko-fyzikální a biologické vlastnosti půdy, efektivně rekultivuje půdu. Zdroj bioaktivních huminových kyselin z Leonarditu pro...

Kód: ITL/0002
Natural Humic Acids pro eco 1 kg
Novinka Tip
od 156 Kč / ks
od 128,93 Kč bez DPH

Dlouhodobě působící půdní kondicionér ( organické hnojivo na zeleninu) pro zvýšení úrodnosti půd s nízkým obsahem humusu a zlepšení struktury všech typů půd. Zdroj...

Kód: ITL/0004
2 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení