JAK ZLEPŠIT ÚRODNOST PŮDY BEZ POUŽITI HNOJE?

3 položek celkem

Nové efektivní řešení!

А6_AKTIVÁTOR RŮSTU_3-page-001

Stalo se používání kompostu z hnoje a trusu kuřat ve vaší chatě tradicí? Přemýšleli jste někdy nad tím, jak tyto produkty fungují a opravdu je potřebujete používat? Jste spokojeni s kolosální pracností procesu jejich zavádění a nízkou účinností aplikace?

S největší pravděpodobností jste, stejně jako většina obyvatel, zvyklí používat organická hnojiva, jako je drůbeži trus a hnůj, aby se zlepšila půda na zahradě. Vždy se uvažovalo o tom, že se jedná o správný přístup v zemědělství - koneckonců každý chápe, že kvalita, nutriční hodnota, chuť a výhody pěstovaných produktů závisí především na zdraví a úrodnosti půdy. A pokud máte na svém pozemku špatnou půdu nebo si myslíte, že vám trus a hnůj neublíží, doporučujeme vám podívat se na tento problém trochu hlouběji.

POKUD ZJISTÍTE, ŽE :

  • Navzdory tomu, že pravidelně zaléváte rostliny, oné stále chřadnou, trpí nedostatkem vlhkosti, sucha a tepla;
  • po dešti se na povrchu půdy vytvoří kůra, která pak praskne a půda rychle zasychá;
  • Vaše rostliny vadnou, jsou slabé, rostou pomalu a málo vydávají;
  • Při kopání zahrady nebo přípravě záhonu se žížaly vyskytují jen zřídka;
  • Země má velmi hustou strukturu.
  • Současně může zavádění hnojiv, jako je kompost z hnoje, tyto problémy vyřešit, ale na krátkou dobu a po nějaké době se všechny tyto problémy trvale vrátí. Proč se toto děje?

 

To znamená, že je nutné urgentně zlepšit úrodnost půdy na vašem pozemku!

Dokonce i když máte krásně upravenou zahradu, bude to ztráta času a peněz, pokud je půda neúrodná. Sázení provedené s láskou vás nakonec zklamá následným výsledkem. Koneckonců, neplodná půda má obvykle špatnou strukturu: má málo vzduchu, špatnou cirkulaci vody a nedostatečné množství minerálů, které by rostliny mohly živit kořenovým systémem. Neočekávejte dobrou úrodu na neúrodné půdě!

 Základem přirozené úrodnosti půdy je její hlavní organická hmota - humus. Strukturálními prvky půdního humusu jsou huminové látky, jejichž hlavní a nejcennější částí jsou huminové kyseliny. Právě v nich se skrývá hlavní tajemství ekologického zemědělství. Půda je schopna sama obnovit svou úrodnost, pokud jí jen trochu pomůžete. Bohužel často dochází k záměně pojmů a humátům se začaly říkat huminové kyseliny. Ale jsou to přírodní huminové kyseliny, které hrají roli „kostry“ půdy a jsou odpovědné za její úrodnost. Huminové kyseliny spojené s půdními minerály jsou fixovány v půdě a mají dlouhodobý pozitivní vliv na formování struktury půdy, detoxikaci chemicky agresivních látek, neutralizaci těžkých kovů, růst a vývoj rostlin.

 Zavádění hnilobného hnoje nebo hnoje za účelem zlepšení úrodnosti půdy je neúčinné právě proto, že obsahují velmi málo nebo žádné aktivní huminové kyseliny. Proto spolu s tímto druhem „organické hmoty“ riskujete nákup semen plevelů ve velkém množství, nebezpečných mikroorganismů, patogenů lidí a rostlin a vajíček helminthů, stejně jako těžkých kovů, antibiotik, růstových hormonů a dalších nebezpečných nečistot. .

 Nepříjemný zápach a konzistence hnoje nebo trusu často kazí veškeré potěšení z práce na chatě. K dosažení účinnosti těchto hnojiv je navíc nutné aplikovat vysoké dávky, obvykle 50-80 kg kompostu na 10 m2 ročně je velmi pracný a nákladný proces. 

 K dnešnímu dni existuje jeden z nejúčinnějších, jednoduchých a levných nástrojů, které pomáhají zlepšit  plodné vlastnosti půdy  je LIFE FORCE® NATURAL HUMIC ACIDS PRO OBNOVU ÚRODNOSTI PŮDY. Tento produkt je jemný černohnědý prášek s obsahem přírodních huminových kyselin 50-60%, ve vodě rozpustných huminových kyselin asi 40% organické hmoty, zatímco obsah organické hmoty ze sušiny je 75-80%.

LIFE FORCE® NATURAL HUMIC ACIDS PRO OBNOVU ÚRODNOSTI PŮDY, je-li používán každoročně, významně zlepšuje strukturu půdy, dělá ji drobivou, podporuje vstřebávání a zadržování více vody, zvyšuje odolnost rostlin vůči suchu, stimuluje vývoj kořenů, zlepšuje přežití rostlin a zvyšuje jejich odpor proti stresu. Huminové kyseliny v půdním kondicionéru navíc podporují vstřebávání živin v půdě kořeny rostlin. 

 Natural Humic Acids pro eco_3 kgNatural Humic Acids pro regenerace_3 kgNatural Humic Acids pro super gazon_3 kg

Leonardite 25 kg black (1)
Tip Novinka Doprava zdarma
3 590 Kč / ks
2 966,94 Kč bez DPH
+ další

Leonardit - hlavní zdroj huminových látek v přírodě.  Leonardit obsahuje více huminových kyselín než rašelina a sapropel. Jejich charakteristickým znakem je...

Kód: ITL/0001
Natural Humic Acids pro regenerace 1 kg
Novinka Tip
od 156 Kč / ks
od 128,93 Kč bez DPH

Půdní regenerátor který rychlé zvyšuje chemicko-fyzikální a biologické vlastnosti půdy, efektivně rekultivuje půdu. Zdroj bioaktivních huminových kyselin z Leonarditu pro...

Kód: ITL/0002
Natural Humic Acids pro eco 1 kg
Novinka Tip
od 156 Kč / ks
od 128,93 Kč bez DPH

Dlouhodobě působící půdní kondicionér ( organické hnojivo na zeleninu) pro zvýšení úrodnosti půd s nízkým obsahem humusu a zlepšení struktury všech typů půd. Zdroj...

Kód: ITL/0004
3 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení