Reasil pro půdu a rostliny z leonarditu, půdní detoxikant.

4 položek celkem

HUMINOVÉ KONDICIONÉRY pro ZVÝŠENÍ úrodnosti půdy.

testovano dle ISO 19822:2018

Huminové kyseliny.

Půda je povrchová vrstva Země, která se skládá z minerálních a organických látek v pevném, kapalném a plynném stavu (minerály, kameny, voda, plyny, mikroorganismy atd.).

Úrodnost je schopnost půdy zajistit nutriční potřeby rostlin. Úrodnost půdy závisí na přítomnosti minerálů, humusu, mikroorganismů a dostatečného množství vody a vzduchu.

V horní půdní vrstvě se hromadí humus (z latiny humus - země, půda), tmavě zbarvená organická hmota půdy, která je výsledkem rozkladu rostlinných a živočišných zbytků pod vlivem mikroorganismů. Úrodnost půdy závisí na množství humusu.

Humus obsahuje maximální množství půdního dusíku, fosforu, síry a významnou část stopových prvků. Čím více je humusu v půdě, tím je půda úrodnější. Za nejúrodnější půdu se považuje černozem s obsahem humusu až 10% celkového objemu půdy.

s11-soderzhaniye-gumusa

Role humusu v půdě.

  • Upevňuje živiny obsažené v půdě ve své struktuře, díky čemuž jsou lépe přístupné rostlinám. 
  • Čím více je humusu v půdě, tím je půda odolnější vůči různým negativním faktorům - nedostatečná vlhkost, vysoké / nízké teploty, náhlé změny teploty, znečištění pesticidy, vodní a větrné eroze atd. To vede ke skutečnosti, že rostliny snáze snášejí všechny výše uvedené stresující faktory.
  • Čím více je humusu v půdě, tím více je v půdě organických látek a to zvyšuje schopnost půdy absorbovat minerální živiny a pomáhá snižovat jejich ztráty.
  • Pod vlivem humusu se půda uvolňuje a strukturuje, což zvyšuje dostupnost vody a vzduchu do půdy.
  • Pod vlivem humusu v půdě dochází ke snížení pohyblivosti toxických sloučenin. 

Nejdůležitější látkou v humusu jsou huminové kyseliny, které obsahují až 50% humusu. 

Huminové kyseliny jsou komplexní směsí přírodních organických sloučenin s vysokou molekulární hmotností, které se vytvářejí během rozkladu odumřelých rostlin pod vlivem mikroorganismů. Jsou rozpustné pouze v zásadách a nerozpustné ve vodě a kyselinách.

Když se rostliny pěstují pod vlivem mechanického zpracování půdy, vodní a větrné eroze půdy, dochází k mineralizaci humusu - ničení a snižování obsahu organických látek v půdě. Snížení obsahu humusu v půdě nevyhnutelně vede ke snížení její úrodnosti a to vede ke snížení výnosů plodin.

Obnovení úrodnosti půdy je důležitou součástí úspěšného ekologického zemědělství. Zkušení farmáři využívají metodu regenerace půdy huminovymi kyseliny, vyrobenými z přírodního Leonarditu, jako účinného způsobu, jak obnovit úrodnost půdy.
 

Regenerator půdy Life Force ® obsahuje min. 50% huminových kyselin. 

s11-tipy-gumusa

Vliv přípravku Life Force ® na půdu a rostliny:

1. Zlepšuje strukturu půdy a přívod vzduchu do půdy. 

2. Doplňuje uhlíkovou rovnováhu v půdě.

3. Pomáhá zvyšovat počet živin v půdě a zpřístupňuje je rostlinám. 

4. Snižuje ztráty dusíku. 

5. Půdní regenerátor „Life Force ® “ má schopnost zadržovat vodu v půdě a chrání rostliny před suchem. 

6. Zlepšuje výživu kořenů rostlin. 

7. Huminové kyseliny jsou maximálně odolné vůči procesu mineralizace (destrukce) organické hmoty v půdě.

 https://www.facebook.com/groups/2608248849484871

Leonardite 25 kg black (1)
Tip Novinka Doprava zdarma
3 590 Kč / ks
2 966,94 Kč bez DPH
+ další

Leonardit - hlavní zdroj huminových látek v přírodě.  Leonardit obsahuje více huminových kyselín než rašelina a sapropel. Jejich charakteristickým znakem je...

Kód: ITL/0001
Natural Humic Acids pro regenerace 1 kg
Novinka Tip
od 156 Kč / ks
od 128,93 Kč bez DPH

Půdní regenerátor který rychlé zvyšuje chemicko-fyzikální a biologické vlastnosti půdy, efektivně rekultivuje půdu. Zdroj bioaktivních huminových kyselin z Leonarditu pro...

Kód: ITL/0002
Natural Humic Acids pro eco 1 kg
Novinka Tip
od 156 Kč / ks
od 128,93 Kč bez DPH

Dlouhodobě působící půdní kondicionér ( organické hnojivo na zeleninu) pro zvýšení úrodnosti půd s nízkým obsahem humusu a zlepšení struktury všech typů půd. Zdroj...

Kód: ITL/0004
Natural Humic Acids pro super gazon 1 kg
Novinka
od 156 Kč / ks
od 128,93 Kč bez DPH

Pro založení a údržbu ekologického a bezpečného trávníku Půdní kondicionér (organické hnojivo na trávník) ke zvýšení úrodnosti půdy, speciálně navržený ke zlepšení a obnově...

Kód: ITL/0007
4 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení